![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKko68fPeMn2j-wtLX_ii-psNMyaNv_MgsmjtstXUdEWhZxbUSCEEyxeuYa_6SvynwYWx4D8w1S4_Yko2nx7uS_Bx8uQ7y5NbeGNu9yPCHtLsEcaZK8Bh3bTdg_4QYKAxySxmDTfkqYq5q/s1600/10620664_1536565809908737_5067592493871982804_n.jpg)
Σεπτέμβριος 2015.
Ο μήνας που πέρασε ήταν ο μήνας των νέων συνεργασιών, ανακοινώθηκε η συμμετοχή μας στο European Connected Health Alliance και η υποστήριξη μας στο VOST Greece.
Τι κερδίζει ο σύλλογος από αυτά;
ΤΙΠΟΤΑ υλικό, διευρύνει απλά τους ορίζοντες του και αντιλαμβάνεται με άλλη ματιά κάποια πράγματα, ταυτόχρονα δοκιμάζουμε νέα μέσα και νέες τεχνολογίες προς χρήση σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης.
Ήταν και ο μήνας των δοκιμών ο αναμεταδότης του κιθαιρώνα δοκιμάστηκε με πρόγραμμα και η ποιο μακρινή επαφή του ήταν στα υψώματα πάνω από την Λάρισα από mobile σταθμό.
Και αφού ανέφερα τον SW1K είναι πλέον συνδεδεμένος και στο echolink.
Ο Σεπτέμβριος θα μας βρει δραστήριους αφού οι καλύψεις ξεκινάνε σχεδόν αμέσως, ευκαιρία να ξεσκουριάσουμε, να βρεθούμε και περάσουμε καλά όλοι μαζί όπως πάντα.
Καλό Μήνα.